Niğde Bor Tandır Ekmeği Firmaları

Niğde Bor Tandır Ekmeği mi arıyorsunuz? | Tandır Ekmeği Niğde Bor firmaları 1 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Niğde+Bor+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Niğde Bor Tandır Ekmeği Firmaları Bor Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleNiğde Bor Tandır Ekmeği Firmaları Bor Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 0.0 | 0 Oy
Niğde Bor Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Niğde Bor Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Bor Tandır Ekmeği sektöründe 1 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 20 Şubat 2020 Perşembe günü tarihi itibari ile 128612 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Bor Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Bor Tandır Ekmeği, En Popüler Bor Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Bor Tandır Ekmeği, En Beğenilen Bor Tandır Ekmeği, En İyi Bor Tandır Ekmeği, En Yeni Bor Tandır Ekmeği, En Yakın Bor Tandır Ekmeği, En Güncel Bor Tandır Ekmeği, Bor Tandır Ekmeği Nerede?
Niğde İli Bor İlçesindeki Acıgöl Tandır Ekmeği, Ahmet Kuddusi Tandır Ekmeği, Ahmetkuddusi Tandır Ekmeği, Akbaş (Balci Köyü) Tandır Ekmeği, Altinova (Tepeköy Köyü) Tandır Ekmeği, Armutlu Tandır Ekmeği, Azizler (Kizilca Köyü) Tandır Ekmeği, Badak Köyü Tandır Ekmeği, Bağdüz Tandır Ekmeği, Bahçelievler Tandır Ekmeği, Balci (Balci Köyü) Tandır Ekmeği, Başpınar Tandır Ekmeği, Bayat Köyü Tandır Ekmeği, Bektik Tandır Ekmeği, Bektik (Çukurkuyu Köyü) Tandır Ekmeği, Bereke Köyü Tandır Ekmeği, Cami Tandır Ekmeği, Cami (Kemerhisar Köyü) Tandır Ekmeği, Cami (Kizilca Köyü) Tandır Ekmeği, Çayır Tandır Ekmeği, Çayir (Kemerhisar Köyü) Tandır Ekmeği, Ciğizoğlu Osman Efendi Tandır Ekmeği, Cığızoğluosmanefendi Tandır Ekmeği, Cumhuriyet Tandır Ekmeği, Cumhuriyet (Bahçeli Köyü) Tandır Ekmeği, Cumhuriyet (Karanlikdere Köyü) Tandır Ekmeği, Cumhuriyet (Kemerhisar Köyü) Tandır Ekmeği, Dink Tandır Ekmeği, Emen Köyü Tandır Ekmeği, Esendere (Karanlikdere Köyü) Tandır Ekmeği, Fatih Tandır Ekmeği, Gayret (Balci Köyü) Tandır Ekmeği, Gökbez Köyü Tandır Ekmeği, Halaç Köyü Tandır Ekmeği, Han Tandır Ekmeği, Han (Kemerhisar Köyü) Tandır Ekmeği, Harım Tandır Ekmeği, Havuzlu Köyü Tandır Ekmeği, Kale Tandır Ekmeği, Karaca Uğurlu Tandır Ekmeği, Karacaören Köyü Tandır Ekmeği, Karacauğurlu Tandır Ekmeği, Karautlu Köyü Tandır Ekmeği, Karşiyaka (Karanlikdere Köyü) Tandır Ekmeği, Kavuklu Köyü Tandır Ekmeği, Kayi Köyü Tandır Ekmeği, Kaynarca Köyü Tandır Ekmeği, Kemer Tandır Ekmeği, Kemer (Kemerhisar Köyü) Tandır Ekmeği, Kilavuz Köyü Tandır Ekmeği, Kinikovasi (Tepeköy Köyü) Tandır Ekmeği, Kizilkapi Köyü Tandır Ekmeği, Kürkçü Köyü Tandır Ekmeği, Mehmetçik Tandır Ekmeği, Obruk Köyü Tandır Ekmeği, Okçu Köyü Tandır Ekmeği, Okullar (Kizilca Köyü) Tandır Ekmeği, Organize Sanayi Bölgesi Tandır Ekmeği, Organize sanayi bölgesi (osb) Tandır Ekmeği, Orta Tandır Ekmeği, Postalli Köyü Tandır Ekmeği, Saltuk Tandır Ekmeği, Saray Tandır Ekmeği, Saray (Bahçeli Köyü) Tandır Ekmeği, Şeker Tandır Ekmeği, Şeker (Bahçeli Köyü) Tandır Ekmeği, Seslikaya Köyü Tandır Ekmeği, Sira Söğütler Tandır Ekmeği, Sırasöğütler Tandır Ekmeği, Sokubaşı Tandır Ekmeği, Tepe Tandır Ekmeği, Tepe (Kemerhisar Köyü) Tandır Ekmeği, Tepeköy Köyü Tandır Ekmeği, Toplu Konut Tandır Ekmeği, Toplukonut Tandır Ekmeği, Türkmen Yurdu (Çukurkuyu Köyü) Tandır Ekmeği, Türkmenyurdu Tandır Ekmeği, Yenigöçmen Tandır Ekmeği, Yol Boyu (Kaynarca Köyü) Tandır Ekmeği, Zafer Tandır Ekmeği, Zafer (Bahçeli Köyü) Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Niğde Bor Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.