Ankara Bağımsız Denetim Firmaları

Kılıçer Danışmanlık & Mali Müşavirlik
Sektörler: Bağımsız Denetim
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Emirhan İş Merkezi, No: 54 / 9, Balgat,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Ankara Bağımsız Denetim mi arıyorsunuz? | Bağımsız Denetim Ankara firmaları 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Ankara+Bağımsız+Denetim Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Ankara Bağımsız Denetim Firmaları Ankara Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleAnkara Bağımsız Denetim Firmaları Ankara Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 4.6 | 7 Oy
Ankara Bağımsız Denetim Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Ankara Bağımsız Denetim Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Ankara Bağımsız Denetim sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır, Bağımsız Denetim sektörü 23 Şubat 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22088 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Ankara Bağımsız Denetim sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Ankara Bağımsız Denetim, En Popüler Ankara Bağımsız Denetim, En Çok Aranan Ankara Bağımsız Denetim, En Beğenilen Ankara Bağımsız Denetim, En İyi Ankara Bağımsız Denetim, En Yeni Ankara Bağımsız Denetim, En Yakın Ankara Bağımsız Denetim, En Güncel Ankara Bağımsız Denetim, Ankara Bağımsız Denetim Nerede?
Ankara İlindeki Akyurt Bağımsız Denetim, Altındağ Bağımsız Denetim, Ankara Merkez Bağımsız Denetim, Ayaş Bağımsız Denetim, Bala Bağımsız Denetim, Beypazarı Bağımsız Denetim, Çamlıdere Bağımsız Denetim, Çankaya Bağımsız Denetim, Çubuk Bağımsız Denetim, Dışkapı Bağımsız Denetim, Elmadağ Bağımsız Denetim, Etimesgut Bağımsız Denetim, Evren Bağımsız Denetim, Gölbaşı Bağımsız Denetim, Güdül Bağımsız Denetim, Haymana Bağımsız Denetim, Kahramankazan Bağımsız Denetim, Kalecik Bağımsız Denetim, Kazan Bağımsız Denetim, Keçiören Bağımsız Denetim, Kızılay Bağımsız Denetim, Kızılcahamam Bağımsız Denetim, Mamak Bağımsız Denetim, Nallıhan Bağımsız Denetim, Polatlı Bağımsız Denetim, Pursaklar Bağımsız Denetim, Şereflikoçhisar Bağımsız Denetim, Sincan Bağımsız Denetim, Yenimahalle Bağımsız Denetim ilçelerindeki Bağımsız Denetim sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Ankara Bağımsız Denetim Hakkında Detaylı Açıklama

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, uluslararası finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesini sağlamaktır.

Bağımsız Denetimin İlkeleri Nelerdir?

a) Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

b) Makul güvence; bağımsız denetim, finansal tabloların önemli bir yanlışlık içermediği konusunda makul bir güvenceyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Makul güvence, bir bütün olarak finansal tabloların nitelik ve nicelik bakımından önemli bir yanlışlık içermediğine dair bir sonuca varmada yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtının toplanmasıdır.