Osmaniye Bağımsız Denetim Firmaları

Osmaniye Bağımsız Denetim mi arıyorsunuz? | Bağımsız Denetim Osmaniye firmaları 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Osmaniye+Bağımsız+Denetim Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Osmaniye Bağımsız Denetim Firmaları Osmaniye Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleOsmaniye Bağımsız Denetim Firmaları Osmaniye Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 2 Oy
Osmaniye Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Osmaniye Bağımsız Denetim Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Osmaniye Bağımsız Denetim sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır, Bağımsız Denetim sektörü 23 Şubat 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22102 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Osmaniye Bağımsız Denetim sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Osmaniye Bağımsız Denetim, En Popüler Osmaniye Bağımsız Denetim, En Çok Aranan Osmaniye Bağımsız Denetim, En Beğenilen Osmaniye Bağımsız Denetim, En İyi Osmaniye Bağımsız Denetim, En Yeni Osmaniye Bağımsız Denetim, En Yakın Osmaniye Bağımsız Denetim, En Güncel Osmaniye Bağımsız Denetim, Osmaniye Bağımsız Denetim Nerede?
Osmaniye İlindeki Bahçe Bağımsız Denetim, Düziçi Bağımsız Denetim, Hasanbeyli Bağımsız Denetim, Kadirli Bağımsız Denetim, Merkez Bağımsız Denetim, Osmaniye Merkez Bağımsız Denetim, Sumbas Bağımsız Denetim, Toprakkale Bağımsız Denetim ilçelerindeki Bağımsız Denetim sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Osmaniye Bağımsız Denetim Hakkında Detaylı Açıklama

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, uluslararası finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesini sağlamaktır.

Bağımsız Denetimin İlkeleri Nelerdir?

a) Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

b) Makul güvence; bağımsız denetim, finansal tabloların önemli bir yanlışlık içermediği konusunda makul bir güvenceyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Makul güvence, bir bütün olarak finansal tabloların nitelik ve nicelik bakımından önemli bir yanlışlık içermediğine dair bir sonuca varmada yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtının toplanmasıdır.