Mardin Bağımsız Denetim Firmaları

Mardin Bağımsız Denetim mi arıyorsunuz? | Bağımsız Denetim Mardin firmaları 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Mardin+Bağımsız+Denetim Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Mardin Bağımsız Denetim Firmaları Mardin Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleMardin Bağımsız Denetim Firmaları Mardin Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 1 Oy
Mardin Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Mardin Bağımsız Denetim Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Mardin Bağımsız Denetim sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır, Bağımsız Denetim sektörü 23 Şubat 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22113 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Mardin Bağımsız Denetim sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Mardin Bağımsız Denetim, En Popüler Mardin Bağımsız Denetim, En Çok Aranan Mardin Bağımsız Denetim, En Beğenilen Mardin Bağımsız Denetim, En İyi Mardin Bağımsız Denetim, En Yeni Mardin Bağımsız Denetim, En Yakın Mardin Bağımsız Denetim, En Güncel Mardin Bağımsız Denetim, Mardin Bağımsız Denetim Nerede?
Mardin İlindeki Artuklu Bağımsız Denetim, Dargeçit Bağımsız Denetim, Derik Bağımsız Denetim, Kızıltepe Bağımsız Denetim, Mardin Merkez Bağımsız Denetim, Mazıdağı Bağımsız Denetim, Midyat Bağımsız Denetim, Midyat(estel) Bağımsız Denetim, Nusaybin Bağımsız Denetim, Ömerli Bağımsız Denetim, Savur Bağımsız Denetim, Yeşilli Bağımsız Denetim ilçelerindeki Bağımsız Denetim sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Mardin Bağımsız Denetim Hakkında Detaylı Açıklama

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, uluslararası finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Bağımsız Denetimin Amacı Nedir?

Finansal tabloların bağımsız denetiminin amacı; finansal tabloların finansal raporlama standartları doğrultusunda bir işletmenin finansal durumunu ve faaliyet sonuçlarını tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun ve doğru bir biçimde gösterip göstermediği konusunda bağımsız denetçinin görüş bildirmesini sağlamaktır.

Bağımsız Denetimin İlkeleri Nelerdir?

a) Mesleki şüphecilik; bağımsız denetçinin, sorgulayıcı bir yaklaşımla, kanıtların geçerliliğini incelemesi ve kanıtların, işletme yönetiminin açıklamaları ve diğer bilgi ve belgeler ile çelişki içinde olup olmadığını değerlendirmesidir.

b) Makul güvence; bağımsız denetim, finansal tabloların önemli bir yanlışlık içermediği konusunda makul bir güvenceyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Makul güvence, bir bütün olarak finansal tabloların nitelik ve nicelik bakımından önemli bir yanlışlık içermediğine dair bir sonuca varmada yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtının toplanmasıdır.