Aydınlatma Firmaları

Adres: ELEKTRİK MAH. GÜNDÜZ CAD. NO:58 (ARMUTLU CAMİ CİVARI)
Beğeni: 52 kişi beğendi Firma Türü: normal
52 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: ODABAŞI MAH. ATATÜRK BULVARI ŞEMSETTİN KÖSE APT. NO:25 1-A
Beğeni: 14 kişi beğendi Firma Türü: normal
14 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: ODABAŞI KAVASLI MAH. ATATÜRK BLV. NO:65/A
Beğeni: 12 kişi beğendi Firma Türü: normal
12 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: Çay Mh. Raif Paşa Cd. No :31
Beğeni: 7 kişi beğendi Firma Türü: normal
7 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: YEŞİLOVA MAH. HATAY CAD. NO:78/2 SERINYOL
Beğeni: 10 kişi beğendi Firma Türü: normal
10 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: Yeni Sanayi Sitesi 4.İniş 9.Cadde
Beğeni: 8 kişi beğendi Firma Türü: normal
8 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: ÇAY MAH.RAİF PAŞA CAD.NO:31
Beğeni: 44 kişi beğendi Firma Türü: normal
44 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: Cemil Topuzlu Cd. Emek Apt. No: 39/B, Çiftehavuzlar,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: Nişantaşı Mh. İkra Sk. No: 1/F, Nalçacı,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: İsmetpaşa Cad. No: 51 İsmetpaşa Mh.
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Aydınlatma - Aydınlatma firmaları 1701 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Aydınlatma Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Aydınlatma Alternatif Arama Seçenekleri
Aydınlatma sektöründe 1701 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 15 Kasım 2019 Cuma günü tarihi itibari ile 41819 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Aydınlatma, En Popüler Aydınlatma, En Çok Aranan Aydınlatma, En Beğenilen Aydınlatma, En İyi Aydınlatma, En Yeni Aydınlatma, En Yakın Aydınlatma, En Güncel Aydınlatma, Aydınlatma Nerede?
Adana Aydınlatma, Adıyaman Aydınlatma, Afyonkarahisar Aydınlatma, Ağrı Aydınlatma, Aksaray Aydınlatma, Amasya Aydınlatma, Ankara Aydınlatma, Antalya Aydınlatma, Ardahan Aydınlatma, Artvin Aydınlatma, Aydın Aydınlatma, Balıkesir Aydınlatma, Bartın Aydınlatma, Batman Aydınlatma, Bayburt Aydınlatma, Bilecik Aydınlatma, Bingöl Aydınlatma, Bitlis Aydınlatma, Bolu Aydınlatma, Burdur Aydınlatma, Bursa Aydınlatma, Çanakkale Aydınlatma, Çankırı Aydınlatma, Çorum Aydınlatma, Denizli Aydınlatma, Diyarbakır Aydınlatma, Düzce Aydınlatma, Edirne Aydınlatma, Elazığ Aydınlatma, Erzincan Aydınlatma, Erzurum Aydınlatma, Eskişehir Aydınlatma, Gaziantep Aydınlatma, Giresun Aydınlatma, Gümüşhane Aydınlatma, Hakkari Aydınlatma, Hatay Aydınlatma, Iğdır Aydınlatma, Isparta Aydınlatma, İstanbul Aydınlatma, İzmir Aydınlatma, Kahramanmaraş Aydınlatma, Karabük Aydınlatma, Karaman Aydınlatma, Kars Aydınlatma, Kastamonu Aydınlatma, Kayseri Aydınlatma, Kıbrıs Aydınlatma, Kilis Aydınlatma, Kırıkkale Aydınlatma, Kırklareli Aydınlatma, Kırşehir Aydınlatma, Kocaeli Aydınlatma, Konya Aydınlatma, Kütahya Aydınlatma, Malatya Aydınlatma, Manisa Aydınlatma, Mardin Aydınlatma, Mersin Aydınlatma, Muğla Aydınlatma, Muş Aydınlatma, Nevşehir Aydınlatma, Niğde Aydınlatma, Ordu Aydınlatma, Osmaniye Aydınlatma, Rize Aydınlatma, Sakarya Aydınlatma, Samsun Aydınlatma, Şanlıurfa Aydınlatma, Siirt Aydınlatma, Sinop Aydınlatma, Şırnak Aydınlatma, Sivas Aydınlatma, Tekirdağ Aydınlatma, Tokat Aydınlatma, Trabzon Aydınlatma, Tunceli Aydınlatma, Türkiye Aydınlatma, Uşak Aydınlatma, Van Aydınlatma, Yalova Aydınlatma, Yozgat Aydınlatma, Zonguldak Aydınlatma illerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.