Sakarya Aydınlatma Firmaları

İki El Elektrik
Sektörler: Aydınlatma
Adres: Sakarya Cad. No: 83, Adapazarı, Sakarya (Adapazarı)
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Er-Se Elektrik
Adres: Merkez , Sakarya
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Atioğlu Ev Aksesuarları
Sektörler: Aydınlatma
Adres: Semerciler Mh. Çıracılar Cd. No: 18, Adapazarı, Sakarya (Adapazarı)
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Galeri Melek
Sektörler: Aydınlatma
Adres: Ankara Cd. Kapalı Çarşı Kat: 1 Daire: 135-136, Adapazarı, Sakarya (Adapazarı)
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sakarya Aydınlatma - Aydınlatma Sakarya firmaları 1700 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Sakarya+Aydınlatma Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Sakarya Aydınlatma Firmaları Sakarya Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleSakarya Aydınlatma Firmaları Sakarya Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 3 Oy
Sakarya Aydınlatma Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Sakarya Aydınlatma Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Sakarya Aydınlatma sektöründe 1700 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 29 Ocak 2020 Çarşamba günü tarihi itibari ile 48826 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Sakarya Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Sakarya Aydınlatma, En Popüler Sakarya Aydınlatma, En Çok Aranan Sakarya Aydınlatma, En Beğenilen Sakarya Aydınlatma, En İyi Sakarya Aydınlatma, En Yeni Sakarya Aydınlatma, En Yakın Sakarya Aydınlatma, En Güncel Sakarya Aydınlatma, Sakarya Aydınlatma Nerede?
Sakarya İlindeki Adapazarı Aydınlatma, Akyazı Aydınlatma, Arifiye Aydınlatma, Erenler Aydınlatma, Ferizli Aydınlatma, Geyve Aydınlatma, Hendek Aydınlatma, Karapürçek Aydınlatma, Karasu Aydınlatma, Kaynarca Aydınlatma, Kocaali Aydınlatma, Pamukova Aydınlatma, Sakarya Merkez Aydınlatma, Sapanca Aydınlatma, Serdivan Aydınlatma, Söğütlü Aydınlatma, Taraklı Aydınlatma ilçelerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Sakarya Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.