Edirne Aydınlatma Firmaları

Fen Elektrik Aydınlatma
Sektörler: Aydınlatma
Yer: Edirne
Adres: Saraçlar Cd. Ekrem Demiray İş Hanı No: 23,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sistem Aydınlatma
Sektörler: Aydınlatma
Yer: Edirne
Adres: Osmaniye Cd. No: 66/A, Balıkpazarı,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Edirne Aydınlatma mi arıyorsunuz? | Aydınlatma Edirne firmaları 1699 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Edirne+Aydınlatma Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Edirne Aydınlatma Firmaları Edirne Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleEdirne Aydınlatma Firmaları Edirne Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 3.9 | 9 Oy
Edirne Aydınlatma Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Edirne Aydınlatma Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Edirne Aydınlatma sektöründe 1699 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 18 Şubat 2020 Salı günü tarihi itibari ile 49827 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Edirne Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Edirne Aydınlatma, En Popüler Edirne Aydınlatma, En Çok Aranan Edirne Aydınlatma, En Beğenilen Edirne Aydınlatma, En İyi Edirne Aydınlatma, En Yeni Edirne Aydınlatma, En Yakın Edirne Aydınlatma, En Güncel Edirne Aydınlatma, Edirne Aydınlatma Nerede?
Edirne İlindeki Edirne Merkez Aydınlatma, Enez Aydınlatma, Havsa Aydınlatma, İpsala Aydınlatma, Keşan Aydınlatma, Lalapaşa Aydınlatma, Meriç Aydınlatma, Merkez Aydınlatma, Süloğlu Aydınlatma, Süloğlu(süleoğlu) Aydınlatma, Uzunköprü Aydınlatma ilçelerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Edirne Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.