Malatya Aydınlatma Firmaları

Enelko Led
Sektörler: Aydınlatma, Led
Yer: Malatya
Adres: Ferhadiye Mh. Ferhadiye Sk. Yıldırım İş Mrk. No: 9, Kapalıçarşı,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Dekor Aydınlatma
Sektörler: Aydınlatma
Yer: Malatya
Adres: Turgut Temelli Cd. No: 20/C, Dabakhane,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Ayaz Teknoloji
Sektörler: Aydınlatma, Uydu
Adres: Seyran Mahallesi 19 Mayıs Caddesi No=20/a Yesilyurt , Malatya
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Öz Ateş Elektrik
Sektörler: Aydınlatma
Yer: Malatya
Adres: Milli Egemenlik Cd. No: 66,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Mert Elektrik Aydınlatma
Sektörler: Aydınlatma
Yer: Malatya
Adres: Turgut Özal Mh. Fahri Kayahan Blv. No: 5,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Malatya Aydınlatma mi arıyorsunuz? | Aydınlatma Malatya firmaları 1699 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Malatya+Aydınlatma Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Malatya Aydınlatma Firmaları Malatya Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleMalatya Aydınlatma Firmaları Malatya Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 3.0 | 2 Oy
Malatya Aydınlatma Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Malatya Aydınlatma Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Malatya Aydınlatma sektöründe 1699 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 18 Şubat 2020 Salı günü tarihi itibari ile 49822 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Malatya Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Malatya Aydınlatma, En Popüler Malatya Aydınlatma, En Çok Aranan Malatya Aydınlatma, En Beğenilen Malatya Aydınlatma, En İyi Malatya Aydınlatma, En Yeni Malatya Aydınlatma, En Yakın Malatya Aydınlatma, En Güncel Malatya Aydınlatma, Malatya Aydınlatma Nerede?
Malatya İlindeki Akçadağ Aydınlatma, Arapgir Aydınlatma, Arapkir(arapgir) Aydınlatma, Arguvan Aydınlatma, Battalgazi Aydınlatma, Darende Aydınlatma, Doğanşehir Aydınlatma, Doğanyol Aydınlatma, Hekimhan Aydınlatma, Kale Aydınlatma, Kuluncak Aydınlatma, Malatya Merkez Aydınlatma, Pütürge Aydınlatma, Pütürge(pötürge) Aydınlatma, Yazıhan Aydınlatma, Yeşilyurt Aydınlatma ilçelerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Malatya Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.