Kıbrıs Aydınlatma Firmaları

Kıbrıs Aydınlatma mi arıyorsunuz? | Aydınlatma Kıbrıs firmaları. Toplam 1760 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Kıbrıs+Aydınlatma Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Kıbrıs Firmaları

Kibris.com.tr Seyahat Acentesi
Adres: M. Çağatay Caddesi Almus Evleri No: 72A
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Kıbrıs Aydınlatma mi arıyorsunuz? | Aydınlatma Kıbrıs firmaları. Toplam 1760 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
NULL
Kıbrıs Aydınlatma Firmaları Kıbrıs Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleKıbrıs Aydınlatma Firmaları Kıbrıs Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 1 Oy
Kıbrıs Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Kıbrıs Aydınlatma Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Kıbrıs Aydınlatma sektöründe 1760 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 27 Şubat 2020 Perşembe günü tarihi itibari ile 50167 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Kıbrıs Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Kıbrıs Aydınlatma, En Popüler Kıbrıs Aydınlatma, En Çok Aranan Kıbrıs Aydınlatma, En Beğenilen Kıbrıs Aydınlatma, En İyi Kıbrıs Aydınlatma, En Yeni Kıbrıs Aydınlatma, En Yakın Kıbrıs Aydınlatma, En Güncel Kıbrıs Aydınlatma, Kıbrıs Aydınlatma Nerede?
Kıbrıs İlindeki Gazimağusa Aydınlatma, Girne Aydınlatma, Güzelyurt Aydınlatma, İskele Aydınlatma, Kıbrıs Merkez Aydınlatma, Lefkoşa Aydınlatma ilçelerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Kıbrıs Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.