Kars Aydınlatma Firmaları

Kars Aydınlatma - Aydınlatma Kars firmaları 1699 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Kars+Aydınlatma Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Kars Firmaları

Sektörler: Sanat Okulları
Yer: Kars
Adres: Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Halk Eğitim Merkezi Ve Aksam Sanat Okulu
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Kars Aydınlatma - Aydınlatma Kars firmaları 1699 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Kars Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Kars Aydınlatma Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Kars Aydınlatma sektöründe 1699 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 14 Aralık 2019 Cumartesi günü tarihi itibari ile 45489 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Kars Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Kars Aydınlatma, En Popüler Kars Aydınlatma, En Çok Aranan Kars Aydınlatma, En Beğenilen Kars Aydınlatma, En İyi Kars Aydınlatma, En Yeni Kars Aydınlatma, En Yakın Kars Aydınlatma, En Güncel Kars Aydınlatma, Kars Aydınlatma Nerede?
Kars İlindeki Akyaka Aydınlatma, Arpaçay Aydınlatma, Digor Aydınlatma, Kağızman Aydınlatma, Kars Merkez Aydınlatma, Merkez Aydınlatma, Sarıkamış Aydınlatma, Selim Aydınlatma, Susuz Aydınlatma ilçelerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Kars Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.