Kastamonu Aydınlatma Firmaları

Sektörler: Aydınlatma
Yer: Kastamonu
Adres: Cebrail Mah. Keskin Apt. No: 69/B, Cebrail,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Yer: Kastamonu
Adres: Şehit Teymen Cemal Tepeli Sk.,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Kastamonu Aydınlatma Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Kastamonu Aydınlatma Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Kastamonu Aydınlatma sektöründe 1699 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 14 Aralık 2019 Cumartesi günü tarihi itibari ile 45490 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Kastamonu Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Kastamonu Aydınlatma, En Popüler Kastamonu Aydınlatma, En Çok Aranan Kastamonu Aydınlatma, En Beğenilen Kastamonu Aydınlatma, En İyi Kastamonu Aydınlatma, En Yeni Kastamonu Aydınlatma, En Yakın Kastamonu Aydınlatma, En Güncel Kastamonu Aydınlatma, Kastamonu Aydınlatma Nerede?
Kastamonu İlindeki Abana Aydınlatma, Ağlı Aydınlatma, Araç Aydınlatma, Azdavay Aydınlatma, Bozkurt Aydınlatma, Çatalzeytin Aydınlatma, Cide Aydınlatma, Daday Aydınlatma, Devrekani Aydınlatma, Doğanyurt Aydınlatma, Hanönü Aydınlatma, Hanönü(gökçeağaç) Aydınlatma, İhsangazi Aydınlatma, İnebolu Aydınlatma, Kastamonu Merkez Aydınlatma, Küre Aydınlatma, Merkez Aydınlatma, Pınarbaşı Aydınlatma, Şenpazar Aydınlatma, Seydiler Aydınlatma, Taşköprü Aydınlatma, Tosya Aydınlatma ilçelerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Kastamonu Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.