Bitlis Oruk İçli Köfte Firmaları

Bitlis Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Bitlis firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bitlis+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Bitlis Oruk İçli Köfte Firmaları Bitlis Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleBitlis Oruk İçli Köfte Firmaları Bitlis Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 0.0 | 0 Oy
Bitlis Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Bitlis Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Bitlis Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 28 Ocak 2020 Salı günü tarihi itibari ile 22457 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Bitlis Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Bitlis Oruk İçli Köfte, En Popüler Bitlis Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Bitlis Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Bitlis Oruk İçli Köfte, En İyi Bitlis Oruk İçli Köfte, En Yeni Bitlis Oruk İçli Köfte, En Yakın Bitlis Oruk İçli Köfte, En Güncel Bitlis Oruk İçli Köfte, Bitlis Oruk İçli Köfte Nerede?
Bitlis İlindeki Adilcevaz Oruk İçli Köfte, Ahlat Oruk İçli Köfte, Bitlis Merkez Oruk İçli Köfte, Güroymak Oruk İçli Köfte, Hizan Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Mutki Oruk İçli Köfte, Tatvan Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Bitlis Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.