Erzincan Oruk İçli Köfte Firmaları

Erzincan Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Erzincan firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Erzincan+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Erzincan Oruk İçli Köfte Firmaları Erzincan Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleErzincan Oruk İçli Köfte Firmaları Erzincan Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 1 Oy
Erzincan Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Erzincan Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Erzincan Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 26 Ocak 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22351 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Erzincan Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Erzincan Oruk İçli Köfte, En Popüler Erzincan Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Erzincan Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Erzincan Oruk İçli Köfte, En İyi Erzincan Oruk İçli Köfte, En Yeni Erzincan Oruk İçli Köfte, En Yakın Erzincan Oruk İçli Köfte, En Güncel Erzincan Oruk İçli Köfte, Erzincan Oruk İçli Köfte Nerede?
Erzincan İlindeki Çayırlı Oruk İçli Köfte, Erzincan Merkez Oruk İçli Köfte, İliç Oruk İçli Köfte, Ilıç(iliç) Oruk İçli Köfte, Kemah Oruk İçli Köfte, Kemaliye Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Otlukbeli Oruk İçli Köfte, Refahiye Oruk İçli Köfte, Tercan Oruk İçli Köfte, Üzümlü Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Erzincan Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.