Siirt Oruk İçli Köfte Firmaları

Siirt Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Siirt firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Siirt+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Siirt Firmaları

Kale Mahallesi Muhtarlığı
Sektörler: Muhtarlıklar
Yer: Siirt, Pervari
Adres: Kale Mh., Beğendik Köyü,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Siirt Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Siirt firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Siirt Oruk İçli Köfte Firmaları Siirt Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleSiirt Oruk İçli Köfte Firmaları Siirt Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 2.5 | 2 Oy
Siirt Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Siirt Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Siirt Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 28 Ocak 2020 Salı günü tarihi itibari ile 22459 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Siirt Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Siirt Oruk İçli Köfte, En Popüler Siirt Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Siirt Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Siirt Oruk İçli Köfte, En İyi Siirt Oruk İçli Köfte, En Yeni Siirt Oruk İçli Köfte, En Yakın Siirt Oruk İçli Köfte, En Güncel Siirt Oruk İçli Köfte, Siirt Oruk İçli Köfte Nerede?
Siirt İlindeki Aydınlar Oruk İçli Köfte, Baykan Oruk İçli Köfte, Eruh Oruk İçli Köfte, Kurtalan Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Pervari Oruk İçli Köfte, Siirt Merkez Oruk İçli Köfte, Şirvan Oruk İçli Köfte, Tillo Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Siirt Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.