Şırnak Oruk İçli Köfte Firmaları

Şırnak Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Şırnak firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Şırnak+Oruk+İçli+Köfte Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Şırnak Firmaları

Atatürk İlköğretim Okulu (Cizre)
Sektörler: Okullar
Adres: Atatürk İÖO, Atatürk İlköğretim Okulu Cizre Veteriner Cad. Hükümet Konağı Yanı
Beğeni: 1 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
1 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Şırnak Oruk İçli Köfte - Oruk İçli Köfte Şırnak firmaları 6 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Şırnak Oruk İçli Köfte Firmaları Şırnak Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleŞırnak Oruk İçli Köfte Firmaları Şırnak Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 5.0 | 1 Oy
Şırnak Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Şırnak Oruk İçli Köfte Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Şırnak Oruk İçli Köfte sektöründe 6 adet firma bulunmaktadır, Oruk İçli Köfte sektörü 19 Ocak 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 22148 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Şırnak Oruk İçli Köfte sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Şırnak Oruk İçli Köfte, En Popüler Şırnak Oruk İçli Köfte, En Çok Aranan Şırnak Oruk İçli Köfte, En Beğenilen Şırnak Oruk İçli Köfte, En İyi Şırnak Oruk İçli Köfte, En Yeni Şırnak Oruk İçli Köfte, En Yakın Şırnak Oruk İçli Köfte, En Güncel Şırnak Oruk İçli Köfte, Şırnak Oruk İçli Köfte Nerede?
Şırnak İlindeki Beytüşşebap Oruk İçli Köfte, Cizre Oruk İçli Köfte, Güçlükonak Oruk İçli Köfte, İdil Oruk İçli Köfte, Merkez Oruk İçli Köfte, Silopi Oruk İçli Köfte, Şırnak Merkez Oruk İçli Köfte, Uludere Oruk İçli Köfte ilçelerindeki Oruk İçli Köfte sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Şırnak Oruk İçli Köfte Hakkında Detaylı Açıklama

İçli köfte diğer adıyla Oruk, Arap mutfağından (Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır) Türk mutfağına giren bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemektir. Aslen Levant mutfağına ait olan bu yemeğe Kibbe ve bazı yörelerde dolgulu köfte da deniliyor. İçli köfte, iki türlü hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür.Diğeride kızgın yağda kızartma işlemidir.

Türk mutfağında içli köfte olarak bilinen bu yemek daha çok Mardin, Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş , Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli yörelerinde yapılmaktadır.

Köftenin içi yörelere göre kıyma veya kuyruk yağı içerebilir. İç harcı soğan, baharat ve isteğe göre ceviz içi ile desteklenir. Kimi yerlerde yuvarlak, kimi yerlerde oval biçimde şekil verilir.

İçli köfte eskiden evlerde ve genellikle bayram gibi özel günlerde yapılsa da günümüzde hemen hemen geleneksel mutfağı bulunan tüm restoranlarda mevcuttur.