Adıyaman Ahşap Firmaları

Sektöre kayıtlı firma bulunamadı.
Alternatif Firmalar | Bölgedeki Firmalar
Adıyaman Ahşap - Ahşap Adıyaman firmaları 616 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Alternatif Adıyaman İli Firmaları

Adres: Kurupınar Mh. Küçük San. Sit. A Blk. Daire: 9,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sektörler: Perdeciler, Perde
Adres: Eskisaray, Yahya Kemal Cad. Tekeş İş Hanı P/1, 02100
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adıyaman Ahşap - Ahşap Adıyaman firmaları 616 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Bizi Sayfanızda Paylaşın

Adıyaman İli Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Adıyaman Ahşap sektöründe 616 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 14 Aralık 2018 Cuma günü tarihi itibari ile 25595 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Adıyaman Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Adıyaman Ahşap, En Popüler Adıyaman Ahşap, En Çok Aranan Adıyaman Ahşap, En Beğenilen Adıyaman Ahşap, En İyi Adıyaman Ahşap, En Yeni Adıyaman Ahşap, En Yakın Adıyaman Ahşap, En Güncel Adıyaman Ahşap, Adıyaman Ahşap Nerede?
Adıyaman İlindeki Adıyaman Merkez Ahşap, Besni Ahşap, Çelikhan Ahşap, Gerger Ahşap, Gölbaşı Ahşap, Kahta Ahşap, Merkez Ahşap, Samsat Ahşap, Sincik Ahşap, Tut Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.