Samsun Ahşap Firmaları

Adres: 19 Mayıs San. sitesi 81. sk. no: 31 Kutlukent
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Yer: Samsun
Adres: Hançerli Mah. Necipbet Cd. No: 64
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: 100. Yıl Blv. No: 208,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: OSB Yeşilırmak Cad. Daire: 11,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Samsun Ahşap - Ahşap Samsun firmaları 619 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Bizi Sayfanızda Paylaşın

Samsun Ahşap Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Samsun Ahşap sektöründe 619 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 18 Şubat 2019 Pazartesi günü tarihi itibari ile 29373 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Samsun Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Samsun Ahşap, En Popüler Samsun Ahşap, En Çok Aranan Samsun Ahşap, En Beğenilen Samsun Ahşap, En İyi Samsun Ahşap, En Yeni Samsun Ahşap, En Yakın Samsun Ahşap, En Güncel Samsun Ahşap, Samsun Ahşap Nerede?
Samsun İlindeki 19 Mayis Ahşap, Alaçam Ahşap, Asarcık Ahşap, Atakum Ahşap, Ayvacık Ahşap, Bafra Ahşap, Canik Ahşap, Çarşamba Ahşap, Havza Ahşap, İlkadım Ahşap, Kavak Ahşap, Ladik Ahşap, Ondokuzmayıs(ballıca) Ahşap, Salıpazarı Ahşap, Samsun Merkez Ahşap, Tekkeköy Ahşap, Terme Ahşap, Vezirköprü Ahşap, Yakakent Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.