Yozgat Ahşap Firmaları

Yer: Yozgat, Sorgun
Adres: Sanayi Sitesi Daire: 18,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Yozgat Ahşap - Ahşap Yozgat firmaları 619 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Bizi Sayfanızda Paylaşın

Yozgat Ahşap Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Yozgat Ahşap sektöründe 619 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 18 Şubat 2019 Pazartesi günü tarihi itibari ile 29364 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Yozgat Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Yozgat Ahşap, En Popüler Yozgat Ahşap, En Çok Aranan Yozgat Ahşap, En Beğenilen Yozgat Ahşap, En İyi Yozgat Ahşap, En Yeni Yozgat Ahşap, En Yakın Yozgat Ahşap, En Güncel Yozgat Ahşap, Yozgat Ahşap Nerede?
Yozgat İlindeki Akdağmadeni Ahşap, Aydıncık Ahşap, Boğazlıyan Ahşap, Çandır Ahşap, Çayıralan Ahşap, Çekerek Ahşap, Kadışehri Ahşap, Merkez Ahşap, Saraykent Ahşap, Sarıkaya Ahşap, Şefaatli Ahşap, Sorgun Ahşap, Yenifakılı Ahşap, Yerköy Ahşap, Yozgat Merkez Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.