Erzincan Ahşap Firmaları

Erzincan Ahşap - Ahşap Erzincan firmaları 619 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Alternatif Erzincan İli Firmaları

Adres: Erzincan Kemaliye Dörtyolağzı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Kemaliye ERZİNCAN
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Erzincan Ahşap - Ahşap Erzincan firmaları 619 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Sayfanızda Paylaşın
Erzincan İli Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Erzincan Ahşap sektöründe 619 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 20 Şubat 2019 Çarşamba günü tarihi itibari ile 29465 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Erzincan Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Erzincan Ahşap, En Popüler Erzincan Ahşap, En Çok Aranan Erzincan Ahşap, En Beğenilen Erzincan Ahşap, En İyi Erzincan Ahşap, En Yeni Erzincan Ahşap, En Yakın Erzincan Ahşap, En Güncel Erzincan Ahşap, Erzincan Ahşap Nerede?
Erzincan İlindeki Çayırlı Ahşap, Erzincan Merkez Ahşap, İliç Ahşap, Ilıç(iliç) Ahşap, Kemah Ahşap, Kemaliye Ahşap, Merkez Ahşap, Otlukbeli Ahşap, Refahiye Ahşap, Tercan Ahşap, Üzümlü Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.