Sivas Ahşap Firmaları

Yer: Sivas
Adres: Kepenek Cd. Erişenler Apt. No: 4/E,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sivas Ahşap - Ahşap Sivas firmaları 616 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Bizi Sayfanızda Paylaşın

Sivas Ahşap Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Sivas Ahşap sektöründe 616 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 12 Aralık 2018 Çarşamba günü tarihi itibari ile 25494 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Sivas Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Sivas Ahşap, En Popüler Sivas Ahşap, En Çok Aranan Sivas Ahşap, En Beğenilen Sivas Ahşap, En İyi Sivas Ahşap, En Yeni Sivas Ahşap, En Yakın Sivas Ahşap, En Güncel Sivas Ahşap, Sivas Ahşap Nerede?
Sivas İlindeki Akıncılar Ahşap, Altınyayla Ahşap, Divriği Ahşap, Doğanşar Ahşap, Gemerek Ahşap, Gölova Ahşap, Gürün Ahşap, Hafik Ahşap, İmranlı Ahşap, Kangal Ahşap, Koyulhisar Ahşap, Merkez Ahşap, Şarkışla Ahşap, Sivas Merkez Ahşap, Suşehri Ahşap, Ulaş Ahşap, Yıldızeli Ahşap, Zara Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.