Ardahan Ahşap Firmaları

Sektöre kayıtlı firma bulunamadı.
Alternatif Firmalar | Bölgedeki Firmalar
Ardahan Ahşap - Ahşap Ardahan firmaları 616 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Alternatif Ardahan İli Firmaları

Sektörler: Muhtarlıklar
Adres: Merkez, Akdarı Köyü,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Ardahan Ahşap - Ahşap Ardahan firmaları 616 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Bizi Sayfanızda Paylaşın

Ardahan İli Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Ardahan Ahşap sektöründe 616 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 14 Aralık 2018 Cuma günü tarihi itibari ile 25581 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Ardahan Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Ardahan Ahşap, En Popüler Ardahan Ahşap, En Çok Aranan Ardahan Ahşap, En Beğenilen Ardahan Ahşap, En İyi Ardahan Ahşap, En Yeni Ardahan Ahşap, En Yakın Ardahan Ahşap, En Güncel Ardahan Ahşap, Ardahan Ahşap Nerede?
Ardahan İlindeki Ardahan Merkez Ahşap, Çıldır Ahşap, Damal Ahşap, Göle Ahşap, Hanak Ahşap, Merkez Ahşap, Posof Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.