Elazığ Ahşap Firmaları

Yer: Elazığ
Adres: Ali Rıza Septioğlu Blv. No: 106/A-B,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: Bingöl Cd. No: 1/A,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Elazığ Ahşap - Ahşap Elazığ firmaları 619 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Bizi Sayfanızda Paylaşın

Elazığ Ahşap Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Elazığ Ahşap sektöründe 619 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 18 Şubat 2019 Pazartesi günü tarihi itibari ile 29367 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Elazığ Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Elazığ Ahşap, En Popüler Elazığ Ahşap, En Çok Aranan Elazığ Ahşap, En Beğenilen Elazığ Ahşap, En İyi Elazığ Ahşap, En Yeni Elazığ Ahşap, En Yakın Elazığ Ahşap, En Güncel Elazığ Ahşap, Elazığ Ahşap Nerede?
Elazığ İlindeki Ağın Ahşap, Alacakaya Ahşap, Arıcak Ahşap, Baskil Ahşap, Elazığ Merkez Ahşap, Karakoçan Ahşap, Keban Ahşap, Kovancılar Ahşap, Maden Ahşap, Merkez Ahşap, Palu Ahşap, Sivrice Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.