Çankırı Ahşap Firmaları

Çankırı Ahşap - Ahşap Çankırı firmaları 621 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Alternatif Çankırı İli Firmaları

Sektörler: Okullar
Adres: Yapraklı Çok Programlı Lisesi, Camikebir Mah. Ortaokul Sok. No: 4,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Çankırı Ahşap - Ahşap Çankırı firmaları 621 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Sayfanızda Paylaşın
Çankırı İli Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Çankırı Ahşap sektöründe 621 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 17 Temmuz 2019 Çarşamba günü tarihi itibari ile 35760 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Çankırı Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Çankırı Ahşap, En Popüler Çankırı Ahşap, En Çok Aranan Çankırı Ahşap, En Beğenilen Çankırı Ahşap, En İyi Çankırı Ahşap, En Yeni Çankırı Ahşap, En Yakın Çankırı Ahşap, En Güncel Çankırı Ahşap, Çankırı Ahşap Nerede?
Çankırı İlindeki Atkaracalar Ahşap, Bayramören Ahşap, Çankırı Merkez Ahşap, Çerkeş Ahşap, Eldivan Ahşap, Ilgaz Ahşap, Kızılırmak Ahşap, Korgun Ahşap, Kurşunlu Ahşap, Merkez Ahşap, Orta Ahşap, Şabanözü Ahşap, Yapraklı Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.