Şanlıurfa Ahşap Firmaları

Adres: M.Akif Ersoy Mah. Aksoy Cami Karşısı
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: Merkez , Şanlıurfa
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Adres: Zafer Cd. 799. Sk. No: 5 Haliliye - ŞANLIURFA
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Şanlıurfa Ahşap - Ahşap Şanlıurfa firmaları 617 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...

Bizi Sayfanızda Paylaşın

Şanlıurfa Ahşap Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Şanlıurfa Ahşap sektöründe 617 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 18 Aralık 2018 Salı günü tarihi itibari ile 25790 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Şanlıurfa Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Şanlıurfa Ahşap, En Popüler Şanlıurfa Ahşap, En Çok Aranan Şanlıurfa Ahşap, En Beğenilen Şanlıurfa Ahşap, En İyi Şanlıurfa Ahşap, En Yeni Şanlıurfa Ahşap, En Yakın Şanlıurfa Ahşap, En Güncel Şanlıurfa Ahşap, Şanlıurfa Ahşap Nerede?
Şanlıurfa İlindeki Akçakale Ahşap, Birecik Ahşap, Bozova Ahşap, Ceylanpınar Ahşap, Eyyübiye Ahşap, Halfeti Ahşap, Haliliye Ahşap, Harran Ahşap, Hilvan Ahşap, Karaköprü Ahşap, Şanlıurfa Merkez Ahşap, Siverek Ahşap, Suruç Ahşap, Viranşehir Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.