Mardin Ahşap Firmaları

Adres: SEYITLER MAH.CUMH.BULVARI AZIZ ÖNEN LISESI KARSISI NO:183
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Mardin Ahşap - Ahşap Mardin firmaları 621 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Sayfanızda Paylaşın
Mardin Ahşap Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Bildirin
Mardin Ahşap sektöründe 621 adet firma bulunmaktadır, Ahşap sektörü 17 Temmuz 2019 Çarşamba günü tarihi itibari ile 35762 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Mardin Ahşap sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Mardin Ahşap, En Popüler Mardin Ahşap, En Çok Aranan Mardin Ahşap, En Beğenilen Mardin Ahşap, En İyi Mardin Ahşap, En Yeni Mardin Ahşap, En Yakın Mardin Ahşap, En Güncel Mardin Ahşap, Mardin Ahşap Nerede?
Mardin İlindeki Artuklu Ahşap, Dargeçit Ahşap, Derik Ahşap, Kızıltepe Ahşap, Mardin Merkez Ahşap, Mazıdağı Ahşap, Midyat Ahşap, Midyat(estel) Ahşap, Nusaybin Ahşap, Ömerli Ahşap, Savur Ahşap, Yeşilli Ahşap ilçelerindeki Ahşap sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Canlı bir organizma olan ağaçtan elde edilen ahşap, lifli, heterojen ve anizotrop bir dokuya sahip organik esaslı ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Ahşap, eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. Ormanların çeşitli nedenlerle azalmasından dolayı günümüzde, yerine yenisinin yetiştirilmemesi veya geç yetişmesi ahşabın değerini arttırmıştır. Ahşabın atıkları olan yonga, talaş ve tozlardan da üretilen sunta, MDF, kontrplak gibi yapay yapı malzemeleri var. Ahşap aynı zamanda yüksek taşıma gücüne de sahip bir maddedir. Ahşap malzemeler depreme ve farklı iklim koşullarına dayandığı gibi kimyasal sıvılar ile işlenerek böcek tahribatı ve çürümesi tamamen önlenebilen bir malzemedir. Ahşap yüksek taşıma gücüne sahiptir. 1kg ahşap, 1kg betondan veya çelikten daha fazla yük taşır.

Yenilenebilen bir malzeme olan Ahşap, ısı yalıtımı ve az enerji ihtiyacı duyması gibi özellikleri ile çok tercih edilmektedir. Kolay yandığı düşünülen Ahşabın boyutu büyüdükçe yanma süresi de uzar. Bu nedenle ısınma için oldukça önemli bir malzemedir. Yangına karşı ısı geçirmem ve kömürleşme özelliği olan ahşap, beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın montajı insan gücü ile yapılabilmektedir. Ahşap, aşırı sıcaklar, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar haricinde tüm yapı uygulamalırına etki etmektedir.